Çikolata sivilce (Akne) Yapar mı?

12 Şubat 2014
Çikolata sivilce (Akne) Yapar mı?

Geldik en önemli konulardan birine. Çikolata! Çocukların ve orta yaşlarda olan insanların, hatta ve hatta ileri yaştaki insanların bile severek tükettiği bu güzel besinin, yararları ve zararları yıllardır konuşulur, tartışılır, üzerinde düşünülür. Lakin genellikle bakımlı bir şekilde tüketilir ise sorunun çözüleceği de aşikardır. Yapılması gerekenlerin arasında, birbirinden farklı temaslar ve düzenlemeler yer alıyor. Lakin, önemli ölçüde sunmamız gerekir ki, çikolata çok masum olmayan bir besindir!

 

Çikolata, Sen Ne Tatlı Şeysin!

Çikolatanın tadı, her ne kadar sizleri etkilese de, insanların büyük bir bölümü bu besinlerin tüketilmesi konusunda gayet rahat davranmaktadır. Tatlı etkisi ve dişleri çürüten bir yapısı olmasıyla tanınan çikolata, içeriğindeki yağ dokusu ile de gayet doymuş bir biyolojiye sahiptir. Bazı çikolatalar glikoz anlamında da büyük bir doymuşluğa sahiptir. Bu da insanlarda ciddi derecede yağ sorunu oluşturur. Özellikle sık sık tüketiliyor ise. Keza çikolatanın tüketilme aşamaları, insanların rahatını bozacak şekillerde olmamalıdır. Ama şu da unutulmamalıdır ki, çikolata sivilce ve akne yapma konusunda çok büyük bir etkiye sahiptir! Özellikle alerjisi olan insanların bu konuda büyük bir sıkıntısı olabilir! Dikkat etmek, önemlidir.

 

Sivilce İçin, Daha Rahat Bir Tüketim!

Sivilceleriniz için daha rahat bir tüketim şekli önermemiz gerekir ise, belirli bir limiti geçmeyecek şekilde tüketebilirsiniz. Mesela günlük olarak bir paket çikolata yeterli olacaktır. Bu size hem besin, hem enerji, hem de endorfin sağlayacaktır. Lakin unutulmamalıdır ki, insanların çikolata konusundaki ön yargıları ne zaman yıkılırsa yıkılsın, bu zarar her daim sürecektir!

 

Akıllıca Tüketim Ürünleri Arasında Glikoz Desteği!

İçerisinde glikoz, un ve yağı barındıran bu güzel yiyecek, özellikle sık sık tüketilir ise ergenlik çağındaki insanlar açısından sıkıntı yaratabilir. Keza insanların bu ürünleri büyük bir zevk ve lezzet ile tüketmesi de buna işarettir. Şeker hastalığı, kolesterol ve benzeri şekillerde nükseden hastalıklar için, dikkatli olunmalıdır ve önemli bir ölçüde tüketilen bu besinin daha da sağlıklı bir şekilde tüketilmesi sağlanmalıdır. Düzenli olarak kullanmış olduğunuz bir ilaç var ise, çikolata çoğu zaman alerji yapabilir. Cildinizde ve belirli yerlerinizde ağrı oluşturabilen bu besin, kararında tüketilir ise çok faydalı olmakla birlikte, fazlası da zararlıdır. Değerli takipçilerimiz için sunabileceğimiz önerilerin başında, yağ ve şeker içeren ürünlere fazla yaklaşmamalarını öneriyoruz. Bu yüzden öncelikli olarak her zaman, dikkatli bir şekilde tüketim ürünlerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü tadı ve kokusu güzel olan pek çok şeyin, yan etkisi de olabiliyor!

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Çikolata sivilce (Akne) Yapar mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. prefertofine diyor ki:

  Düşmanlarınıza koli koli çikolata yedirin, ertesi gün sivilce çıkmayan tek yeri göz içi kalır.

 2. hilalcobaan diyor ki:

  yüzümde bilmem kaç tane sivilce olmasına rağmen hala cips çikolata çekirdek yiyorum uslan artık deli gönüül

 3. sinemVEVO diyor ki:

  yüzümde iki tane sivilce çıkmış az çikolata yedim bide ya

 4. eceminciklii diyor ki:

  Cikolata yedim ve 5 dk sonra sivilce cikardim boyle de net bi insanim

 5. pinkysparkle_ diyor ki:

  Resmen alnım fındıklı çikolata gibi oldu ya kocaman kabarık kırmızılıklar var sivilce gibi değil nasıl geçer bunlar ağlıycam???

 6. _itsmenida_ diyor ki:

  Bugün o kadar çok çikolata yedim ki yarın 1 kilo ve 2 sivilce ile uyanacağım ???

 7. itsrevivaltime diyor ki:

  Yüzüm sivilce dolu ama ben hala çikolata yiyorum

 8. teentoplricky diyor ki:

  Bugün çikolata ve cips yedim inş sivilce beyler uğramaz

Yorum Yaz

Yukarı Çık