Ceviz Sivilce (Akne) Yapar mı?

22 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Ülkemizde en çok tüketilen kuru yemişlerin arasında yer alan ceviz, gerek tadı, gerek ise içindeki protein ve vitamin değerleri olarak oldukça etkili bir üründür. Bu besinin kullanımı o kadar güzel iken, bir o kadar da farklı yönleri bulunuyor. İlaç sektöründe ve yemek sektöründe devasa şekilde kullanılan bu besin, insanların daha da farklı şekillerde enerji almasına olanak sağlıyor.

 

Ceviz Sivilce Yapan Bir Besin Midir?

Bu konuda pek çok soruya sahip olduğunuzu duyar gibiyiz. Lakin, cevizin genel anlamda sağlıklı bir besin olması, hemen hemen her alanda da tercih edilen bir ürün olduğu anlamına gelmiyor. Bazı durumlarda, birbirinden tür tür olarak ayrılan cevizler dahi bulunuyor. Bu cevizlerin tüketimi, sağlığımız için oldukça önemli olmakla birlikte, ekstra yağ deposu olarak da karşımıza çıkıyor. Bu yüzden cevizin bizler için bir yağlanma sorunu teşkil ettiği açık. Lakin tüketim konusunda ailenizden geleneksel yahut kalıtsal bir hastalığınız yok ise, sivilce konusunda besinlerin pek bir etkisi olmayacaktır. Sağlıklı iseniz ve hayatınızdan memnun iseniz, belirli sayılarda ceviz yemenin pek bir masuru olmayacaktır. Bu yüzden, dikkatli bir şekilde tüketilir ise (keza günlük miktar ve benzeri oranları çerçevesinde yapılan bir hesap ile) gayet sağlıklı bir besin olacaktır. Lakin yağ miktarının fazla olması ile sürekli tükettiğiniz bir ürün ise, vücudunuz için ciddi sivilceler oluşturabilecek bir besindir. Aynı durum, ay çekirdeğinde de vardır. Yağlı kuruyemişler, vücudunuzda çeşitli sıkıntılar yaratabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken en büyük etken, ceviz seçimi ve tüketim alışkanlıklarınızdır.

Cevizlerin Ne Denli Tüketilmesi Gerekir?

Bu soruya aslında verilecek en olumlu cevap şudur ki, eğer bir alerjiniz yahut bir hastalığınız yok ise, rahatlıkla günde birkaç avuç kadar ceviz tüketebilirsiniz. Özellikle kurutulmuş ceviz içi tadında kuru yemiş tüketiyor iseniz, hem faydasını göreceksiniz hem de dinçliğiniz artacak. Lakin bu ürünlerin yağ oranlarına da dikkat etmenizde fayda var. Kurutulmuş cevizler, yaş cevizlere göre daha az yağlı olmak ile birlikte kavurma aşamasına giriyor ise ekstra yağa tabi tutuluyor demektir. Bu yüzden dikkatli bir tüketim tavsiye edilir.

  

Alışkanlıklarımıza Tam Gaz Devam!

Sık sık ceviz tüketme gibi bir alışkanlığınız var ise, sivilce oluşumunda önemli bir etki yaratan bu cevizleri tüketir iken belirli bir ayarlama yapmanızda fayda var. Hem olumlu, hem de etkili çözümler adına gayet profesyonel seçimler sağlayan tıp bilimi, alternatif tıp ile de gayet etkili çalışmalara sahip. Ceviz tüketimi konusunda az yağlı yahut kurutulmuş özel türleri tercih ederseniz, sizin için daha olumlu sonuçlar yaratacaktır bu cevizler. Dikkat etmeniz gereken tek şey, neyi ne şekilde tükettiğinizdir. Akabinde diğer yağlı kuruyemiş türlerinde de aynı şekilde sivilce olayı geçerlidir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Ceviz Sivilce (Akne) Yapar mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık