Çekirdek Sivilce (Akne) Yapar mı?

25 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Günümüzde büyük bir hız ile tüketilen çekirdek, çoğu yerlerde çitlek olarak da biliniyor. Keza insanların ay çekirdeği diyerek bu besini tükettiğini de görüyoruz. Akabinde insanların sık sık bu tür abur cuburlar tüketmesi, aslında biraz vakit öldürmek, biraz da eğlence içerikli konulara destektir. Keza bir film izler iken, yahut bir futbol müsabakası seyreder iken, insanların bir şeyler yiyerek, içmesi geçmişten günümüze kadar kendini tekrar eden bir işlev. Kültürel bir eylem de diyebiliriz bu olay için. Lakin dikkat edilmesi gereken bir şey var ki, o da çekirdeğin gereğinden fazla tüketilir ise sivilce yaptığıdır!

 

Günümüzün En Nihai Sonuçlarına, En Etkili Destekler Sizden Gelecek!

Keza çekirdek tüketmek, sivilce ve aknelerin sıfırdan oluşmasından ziyade, oluşan sivilcelere hız kazandırıyor. Bu yüzden hızlı bir gidişat oluşturuluyor ve bu gidişatın daha da rahat bir şekilde ön plana çıkması sağlanmış oluyor. Yapmanız gerekenlere bakacak olur isek, çekirdek tüketir iken tükettiğiniz çekirdeğin modelini  ve türünü iyi seçmeniz olacaktır. Bu yüzden sizlere önerimiz, yağlı ve kavrulmuş çekirdekleri fazla ve sık sık tüketmemeniz olacaktır. Sık sık tüketilen çekirdekler, insanlar için büyük bir yağ birikintisi oluşturacak. Atılamayan yağlar ise, bir şekilde ya karın ağrısı oluşturacak, ya da tüketilmesi güç sıkıntılar türetecektir. Yağ bezesi gibi adlandırılan aknelerin çoğalmasına zemin hazırlamamak adına;

 

 

 

 • Günde en fazla bir avuç çekirdek tüketmeye çalışın.
 • Bu ilk maddeyi, eğer daha fazla tüketim yapıyor iseniz uygulayın.
 • Akabinde rahat ve etkili sonuçlara ulaşmak, bu sayede daha kolay olacaktır.
 • Yağlı yiyecekler, tek başına bir tehdit oluşturabildiği gibi beraberinde tüketilen ürünler de ciddi sıkıntı yapabilir.
 • Çekirdek seçimlerinizi, çifte kavrulmuş modellere göre değil de daha yumuşak ve doğal yağı olan çeşitlere göre yapabilirsiniz.
 • Bir farklı konu da, çekirdek tüketiminde çok hızlı hareket edilmesidir.
 • Bu konuyu da gayet dikkatli bir şekilde düzene sokar iseniz, akne ve sivilcelerin hızlanmasını ciddi derecede azaltmış olacaksınız.

Yapmanız gerekenler, dikkatli bir tüketici olmaktır bir bakıma. Çünkü, insanların çoğu zaman yapmış olduğu hareketler bir refleks ürünüdür. Reflekslerinize göre yapılan tüketimler, her akşam bir meyve desteği ile tüketilen çekirdek ve benzeri ara öğün olarak adlandırılabilen abur cubur tüketimler, sizin için düzensiz olur ise tehlike oluşturur. İçerisinde yağ bulunan her türlü besin, sizin için zararlı olacaktır. Tabii ki bu zarar, fazlasını tükettiğiniz an başlayacaktır.

 

Altın Kurallar ve Çerçeveler!

 • Çok sık tüketim yapmayınız ve fazlasını tüketmeye zorlamayınız.
 • Kavrulmuş ve bol yağlı çekirdeklerden uzak durunuz.
 • İlla ki tüketmeniz gerekiyor ise, yani bunu bir şekilde istiyor iseniz, bunu da bir kararında yapmaya çalışınız.

Bunun gibi benzeri çalışmalar, sizlerin daha da sağlıklı bir yaşam sürmesine destek oluşturacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Çekirdek Sivilce (Akne) Yapar mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Hasret Ardic diyor ki:

  Yardimci oldugunuz icin tesekkurler…

Yorum Yaz

Yukarı Çık