Canlandırıcı ve Yenileyici Cilt Maskeleri

23 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Cilt, yapısı gereği sürekli deforme olmaya yatkın bir organdır. İnsanların günlük koşuşturmaları arasında oldukça önemli bir yere olan bu cilt, insanın bazen ne denli yorulduğuna fırsat vermeden daha da yorabilen bir organdır. Yıprandıkça görüntüye de etki eder. Bu yüzden dikkatle önerilen bir olay var ki, cildinizin kendini yenileyebilmesi için ihtiyacınız olan özel kürleri ve proteinleri sürekli olarak vücudunuza katmalısınız. Yapısı gereği kendini her daim yenileyen bir organ olmasına rağmen, siz ona yardım etmez iseniz o da oldukça zorlanacaktır. Bu yüzden tavsiyemiz şudur ki, cildinizi rahat bir şekilde korumak adına sürekli kontrol ve destekler kullanın. Bu sayede hem siz mutlu olacaksınız, hem de yıpranmış cildiniz daha da hızlı bir şekilde toparlayacak. Canlandırıcı ve yenileyici cilt maskelerinin tarifleri için, yazımızın devamını okumaya devam etmeniz önerilir. Siz değerli takipçilerimiz için en kaliteli maskeleri bir arada topladık!

 

Maskelerden En Başta Gelen Portakal Maskesi!

C vitamini, bir cilt için her şeydir. Bu yüzden canlandırıcı olan bu maskelerin kullanımı konusunda da etkili kararlar vermeli ve maskeleri düzenli olarak uygulamalısınız. Malzemelerimiz;

  • Portakal posası
  • Ortalama 1 yemek kaşığı civarında yulaf ezmesi, alternatif olarak yoğurt kullanılabilir
  • 1 çay kaşığı civarında bal

Bu ürünleri hazırlamak için, öncelikle sıkılmış olan portakal suyundan kalan posayı bir kaseye koyun. İçine diğer malzemelerden olan yulaf yahut alternatif olarak kullandığınız yoğurdu ekleyin. Güzelce bu iki ürünü karıştırmaya devam edin. Akabinde yapacağınız karışımı, biraz daha karıştırarak oldukça sağlıklı bir posa kıvamına getirin. Bu kıvamı cildinize uygulayarak, akabinde daireler çizerek cildinize yedirin. Ardından yapacağınız destekler ile bu işlem çok daha güzel bir hal alacaktır. Ortalama 20 dakika bu maske ile bekleyin ve ılık su kullanarak yüzünüzü durulayın. Portakal posası, cildinizi canlandırma konusunda oldukça etkili bir meyvedir. Bu yüzden haftada belirli günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin 3 günde bir gibi.

 

Çay Maskesine Bir Bakış

Çay maskesi için, genellikle insanların düzenli olarak tükettiği çaylar akla gelmektedir. Lakin burada önemli olan ve aslolan, alanında etkili bitki çaylarını seçmek olacaktır. Nane çayı, cildi canlandıran bir çaydır ve mat görüntüyü yok eder. Ada çayı ise cildi temizleyen bir tonik etkisine sahiptir. Papatya çayı ise cildinizi beslemeye yönelik olan bir çaydır. Lavanta çayı ise cildinizi stresli bir görünümden arındırarak daha kaliteli sonuçlar almanıza neden olur. Bunun için, öncelikle demlediğiniz çayı bir kenara koyun ve ılık bir hale dönüşmesini bekleyin. Bu sayede çay daha kullanılabilir bir ısı seviyesine gelmiş olacaktır. Bir pamuk edinin ve bu pamuk yardımı ile kullanmış olduğunuz çayı yüzünüze uygulayın. Bu işlemi ortalama 2 kere uygulayın. Yüzünüzde bir saat süreyle bekleterek, ardından durulama aşamasına geçebilirsiniz. Hafta içinde ortalama olarak 2 yahut 3 kez uygular iseniz, sizin için oldukça önemli sonuçlar doğacak.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Canlandırıcı ve Yenileyici Cilt Maskeleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık