Can Sıkıntısı Nasıl Geçer?

18 Eylül 2014
Can Sıkıntısı Nasıl Geçer?

Kararında ve dozajı iyi ayarlanmış can sıkıntısı oldukça faydalıdır. Çünkü zeki insanlar can sıkıntılarını gidermek için yeni icatlar, keşifler yapmış ve hayata geçirmişlerdir. Can sıkıntısı insana neler yaptırır ve sıkıntı sonucu yapılan şeyler nasıl insanlığın ta kendisi olmuştur.

 

  • İletişim: İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük özelliklerden birisi. İnsanların yapmakta en usta oldukları konuların başında gelen iletişim, aynı zamanda insanın kendini güvende hissetmesi ile başlayan faaliyet. Canınız sıkılıyorsa yakınlarınızı arayın, uzun zamandır aramadığınız arkadaşlarınızı arayın, ertelediğiniz bankacılık işlemlerini yapın iyi gelecektir.
  • Sosyalleşmek: Ailenizle vakit geçirin, yakın çevrenizi ziyaret edin. Hoş espriler yapın ve sizi seven insanları güldürmeye çalışın. En azından hiçbir şey bilmiyorsanız facebook ve twitter gibi sanal ortamlarda arkadaşlarınızla buluşun.
  • Sanat: Boş zamanlarınızda sıkılmamak için resim kursuna gidebilir, bir müzik aleti çalmayı deneyebilir, şarkı söylemeyi öğrenebilirsiniz. Yani kısaca sanatın herhangi bir dalı ile ilgilenmek sizi can sıkıntısından kurtarabilir.
  • Oyun: Olun oynamak bazen can sıkıntısının en büyük ilacı olabilmektedir. Zeka ile ilgili olan bir oyun hem zekanızı parlatır hem sizi oyalayabilir. Veya tamamen can sıkıntısı gidermek amaçlı bir oyun oynayabilirsiniz.
  • Spor: Can sıkıntısına iyi gelen bir başka atraksiyon da spor yapmaktır. Fiziksel aktiviteler her zaman vücudunuzu zinde tutar ve sizi sıkıntıdan kurtarabilir. Ayrıca form tutarak kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlar spor yapmak.
  • Gönüllülük: Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir faaliyete katılabilir, yaşlıları huzurevlerinde ziyaret edebilir, çocuk yurtlarını ziyaret edebilir ve onlara gönüllü annelik edebilirsiniz. Bu sizi hem manen rahatlatacak hem de bir çok insanı mutlu etme fırsatını yakalayacaksınız.

 

 

  • Doğaya karışmak: sakin bir yere oturup çevrenizi seyretmek, kuşların uçuşunu takip etmek veya dalgaların sahili vurmalarını izlemek bile iyi gelebilir. Ağaç dikmek, çiçekleri sulamak bile can sıkıntınızın gitmesi için çok iyi bir meşgale olabilir.
  • İzlemek: herhangi video paylaşım sitesinden ilginç görüntü ve videolara izleyebilir, farklı ve değişik şeyleri görebilir ve izleyebilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Can Sıkıntısı Nasıl Geçer? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık