Çam filizi Nelere İyi Gelir ve Faydaları

Resim bulunamadı

Sağlıklı bir vücut için gerekli önlemleri alıp kendimize dikkat etmek kadar doğanın mucizevi faydalarından da yararlanmak önemlidir. Bu alanda bitkisel yöntemlerden faydalanarak hastalıklara karşı dirençli bir vücut oluşturabiliriz. Bitkilerin ve doğanın bize sunmuş olduğu bu güzel seçenekler ile daha sağlıklı bir hayat sürebiliriz. Doğanın mucizesine inanların yazımızı merakla beklediğinden eminim. Onları daha fazla bekletmeden bu yazımızda çam filizinin mucizevi faydaları ve nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Çam Filizinin Faydaları

Çam bitkisi günlük hayatımızda gördüğümüz sokaklarda ve parklarda gördüğümüz bir ağaç türüdür. Kendi içerisinde çeşitli türleri bulunmaktadır. Ancak çam ağacının filizi ve özellikle yaprakları bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde büyük bir önem teşkil etmektedir. Çam filizinin pek çok faydası vardır. Özellikle soğuk havalarda astım ve bronşit sorunu yaşayan hastaların bronşlarını açarak hem bu hastalıkların sıkıntılarını çekmeleri önlenilir hem de hastalığın etkileri büyük ölçüde azaltılabilir. Birçok kişi tarafından bilinmese de çam filizinin ve çam yapraklarının diş ağrılarını geçirme özelliği bulunmaktadır. Özellikle pek çok bayanın işine yarayacak olan bu bitki zayıflama kürlerinde kullanılmaktadır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatilde daha fit bir görüntüye kavuşmak isteyen bayanların diyet listelerinin yanına çam filizi kürüne de eklemeleri önerilebilir. Ayrıca çam bitkisinin yara kapatma özelliği bulunduğu için elde edilen kürler açık yaralara sürülebilir. Mide sorunu yaşayan gastrit hastalığı bulunan kişiler için çam filizi ve çam yaprağından elde edilen kürler midedeki yanma problemini en az seviyeye indirecektir.

 

 

Çam Filizinin Kullanımı

Çam filizi ve çam yaprağından elde edilen kürlerin kullanımı çeşitli hastalıklara olumlu etki ettiği için günümüzde alternatif tıp alanında kullanılmaktadır. Çam filizinden elde edilen kürlerin kullanımı için çam filizi ve yaprağının su içerisinde kaynatılarak çoğu zaman bu suyun içilmesi ya da bu suyun vücuda kompres yapılarak uygulanması gerekir. Çam filizi deyip geçmeyin ve bu mucizevi bitkinin faydalarından doğal yollardan yararlanın.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Çam filizi Nelere İyi Gelir ve Faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık