Bronşit Nasıl Belirti Gösterir ve Tedavisi?

Bronşit Nasıl Belirti Gösterir ve Tedavisi?

Bronşit Belirtileri

Solunum sırasında havaya akciğerlere çekerken ve akciğerden dışarıya doğru gön gönderirken hava taşıyan bulunuş tüplerinin diğer hatlarıyla solunum borularının zarında ortaya çıkmış olan iltihaplanmalar sonucunda bronşit ya da akut bronşit olarak bu hastalık adlandırılır. Akut bronşit, solunum yolunu etkileyen soğuk algınlığı ve diğer enfeksiyonlar nedeniyle görülen bir hastalıktır ve özellikle viral enfeksiyonların aşırı sıklıkta ortaya çıktığı kış mevsiminde daha çok görülmektedir. Kronik bronşit ise daha çok sigara tiryakilerinde görülen oldukça önemli bir sağlık problemidir ve kronik bronşit son derece tehlikeli ve sonrasında halk arasındaki adıyla KOAH ya da tıptaki adıyla kronik öksürük akciğer hastalıklarına yol açabilir. Kronik bronşitin her iki belirtisinde de aşağı yukarı aynı şeyler görülür. Genellikle balgamla birlikte ortaya çıkan öksürme bronşitin en çok ortaya çıkaran tıbbi belirtilerdendir. Bronşit öksürükle birlikte gelen balgamda eğer şeffafsa sıkıntı yoktur, bununla birlikte balgam sarı ya da yeşil bir görüntü içerisinde ortaya çıkıyorsa bakteriyel bir enfeksiyon olduğu anlamına gelmektedir.

bronşit tedavisi

Bronşit Bitkisel Tedavisi

Bronşite bitkisel tedavisinde en çok önerilen yan gıdalar başta bal, kekik yağı, tuzlu su, zencefil, portakal suyu, zerdeçal, sarımsak, soğan, susam, limon ve su olarak nitelendirilmektedir. Bu ürünlerin tamamının organik bir şekilde yetişmiş olduğundan emin olmanız bronşit tedavisinde kullanacağınız bitkisel yollar adına sizlere fayda sağlayacaktır. Bronşit hastalığına yakalandığınızda vücudunuza alkol ya da kafein türü içeriklere sahip sıvıları almamanızı tavsiye ediyoruz. Bu tarz maddeler vücuttaki sıvı kaybını hızlandıracağı için uzak durulması gerekmektedir. Organik yetiştirmiş olan tüm bu ürünler sizlerin bulaşık hastalığını en kısa ve en hızlı şekilde vücudunuzdan atabilmesi için fayda sağlayacaktır.

bronşitten nasıl korunmak gerekir

Bronşitten Nasıl Korunmak Gerekir

Soğuk algınlığının en şiddetli hissedilen tür olan bulaşık hastalığına karşı korunurken A vitamini yüksek besinleri tüketmek gerekiyor. Havuç, elma, kuru kayısı, domates ve biber gibi ürünlerin tüketimi bronşite karşı sizlere koruyacaktır. Nane bronşit hastalığının tedavisinde son derece faydalı olabilir. Bununla beraber eğer ki bulabiliyorsunuz organik olarak hazırlanmış nane yağı bronşit hastalığının tedavisinde birebirdir. Aklınıza gelebilecek her türlü bitkisel çay ve organik kekik, çivi, brokoli, maydanoz, ve koyun attık ve yapraklı sebzeler bu hastalığın tedavisine sizlere faydası olacaktır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bronşit Nasıl Belirti Gösterir ve Tedavisi? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık