Boy Uzatma Yöntemlerinin Faydaları ve Zararları

15 Kasım 2015
Boy Uzatma Yöntemlerinin Faydaları ve Zararları

Kadın, erkek, genç ve yaşlı herkes zayıf olmak ister. Gerek güzel bir görünüm, gerekse sağlık yönünden zayıflamak arzulanan bir durumdur ve bu uğurda pek çok çaba harcanır. Peki, zayıflamak için kullanılan her yöntem sağlıklı mı? Ya da zayıflamak her zaman sağlıklı olmak anlamına geliyor mu? Zayıflama yöntemlerinin faydaları ve zararları neler? Gelin tüm bu soruların cevabını yazımızı devamında inceleyelim.

Gelişim çağı sona ermiş bir bireyseniz boy uzatma yöntemleri ve hapları, yeterli düzeyde mineral ve vitamin desteği içermek ve bunun yanı sıra herhangi bir kimyasal içermemek koşuluyla işe yaramaktadır ve bu anlamda fayda da sağlamaktadır.

Ancak burada önemle dikkat edilmesi gereken nokta; özellikle de boy uzatma hapları vücudumuzdaki için gerekli ve yeterli olan mineral ve vitaminleri tam anlamıyla içermeli ve bununla birlikte tamamen doğal malzemelerden oluşmalı.

Peki, sizin kullanmış olduğunuz ya da kullanmak istediğiniz ve tamamen doğal olan boy uzatma yöntemleri ya da hapları ne işe yarıyor ve boyumuzun uzamasını basıp sağlıyor?

Boy uzatmaya yardımcı olan besinleri  tüketemediğiniz ve buna bağlı olarak da eksik olarak aldığınız boy uzatmaya yardımcı vitaminleri ve büyüme hormonunu size hazır bir şekilde sunarak bu anlamda önemli bir kolaylık ve rahatlık  sağlıyor.

Örnek vermek gerekirse; ayrı ayrı pek çok bitki ve yiyecek tüketerek ancak alacağınız vitamin ve minerleri piyasada satılmakta olan boy uzatma hapları size hazır bir şekilde elinizin altına sunuyor.

Peki ya zararları? Şimdi gelelim zayıflama haplarının zararlarına.

Boy uzatma hapları zararları nelerdir?

Kullandığınız ya da kullanacağınız boy uzatma hapları içeriğinde  eğer herhangi bir kimyasal içeriyor ise ya da bakanlık onayı bulunmuyorsa, yani bir diğer anlamda merdiven altı olarak ifade edilen yerlerde üretilip satışa sunuluyorsa size ölüm dahil olmak üzere her türlü zararda bulunabilir.

Diğer yandan baktığımızda bazı boy uzatma hapları, kendini kanıtlamış olan herhangi bir markanın taklidini yaparak insanlara satışa sunulabiliyor. Böyle bir durumda da dikkatli olmalı, satın alacağınız ürünün sahte olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Boy Uzatma Yöntemlerinin Faydaları ve Zararları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık