Boy Uzatma İlaçlarına Gerçekten Güvenilebilir mi?

Resim bulunamadı

Boy uzaması belirli bir yaşa kadar gerçekleşen daha sonrasında duran bir olaydır. Boy uzaması için sağlıklı bir gelişim çok önemlidir. Özellikle boy uzaması için bazı ergenlik dönemi beklenilir. Ergenlik döneminin başlangıcı ile ergenlik döneminin sonuna kadar uzayan zaman içerisinde yaşanan boy uzaması birçok kişi tarafından desteklenmektedir. Kısa boy çoğu zaman ilgi görmediği için herkes uzun boylu olma yarışı içerisine girmiştir. Boy uzarken çoğu zaman ergenlik döneminin etkileri sürse de aynı zamanda genetik faktörler de boy uzaması için oldukça önemlidir. Genetik faktörler besin uyku düzeni ve sağlıklı yaşam gibi faktörler boyun hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Ancak belirli yaşlardan sonra uzama durur. Bu durumda uzamanın sağlıklı bir şekilde tekrar başlaması zor bir ihtimaldir. Ancak bazı durumlarda çaba sarf ederek başarmak mümkündür.

 

Boy Uzama Hapları İşe Yarar mı?

Boy uzama hapları özellikle kişilerin belirli yaşlardan sonra boylarını uzatma isteği karşısında ortaya çıkmıştır. Çeşitli kimyasalları içerisinde barındırmaktadır. Bu durumda boyun kısa süre içerisinde uzayacağı söylenir. Ancak bu haplar çoğu zaman para tuzağı olarak ifade edilebilir. Boyun belirli bir yaştan sonra durması ile birlikte kimyasal ilaçlar ile müdahale edilmesi durumu zorlaştıracaktır. Bu durumda bazı kimyasal tepkimelere reaksiyon gösteren vücut bu hapların kullanılması ile birlikte bazı olumsuz durumların yaşanmasını sağlamaktadır. Boy uzama hapları çok nadir olarak bazı bünyelerde bir iki cm uzama sağlamaktadır. Bu durum gözle görülebilir farklar yaratmamaktadır.

 

 

Boy Uzatmanın Doğal Yolları

Boyunu sizin için büyük bir kompleks haline geldiyse bazı durumlarda çalışma yaparak boyun kimyasal almadan doğal yollardan birkaç cm uzaması sağlanabilir. İlk olarak pes etmeden kararlı bir şekilde davranmak çok önemlidir. Sonrasında her gün düzenli olarak koşma asılma ip atlama gibi hareketler ile spor yapılmalıdır. Besinler doyurucu ve besleyici olanlar arasından seçilmelidir. Vitamin alınması amacıyla balık yağı içilmelidir. Bu gibi durumlarda boy uzatılabilir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Boy Uzatma İlaçlarına Gerçekten Güvenilebilir mi? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık