Bira sivilce (Akne) yapar mı?

23 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Büyük bir önem ile sunuyoruz ki, bira sivilce yapan bir içecek türüdür. Tabii bunun kullanım kurallarına dikkat etmemek şartı ile tüketir iseniz oluşturur. Ama illa ki de biranın sivilce yapmadan tüketilme tarzını merak ediyor iseniz, yazımızın devamında sizleri büyük sürprizler bekliyor olacak!

Bira Sivilce Yapan Bir İçecek Midir?

Bira, yapısı gereği karbonhidrat ve yağ barındıran bir içecektir. İçerisinde ayrıntılı olarak pek çok moleküler yağ bulunuyor. Bu yağların arıtılması ve atılması, vücut tarafından süreç alan bir olgudur. Biyolojik olarak oldukça farklı açılara sahip olan bira besini, aslında genel anlamı ile ekmek ile aynı sonuçlara sahiptir. Arpa suyundan ve buğday destekli mayadan yapılan bira içeceği, insanların daha da keyif almasını sağlasa da yanında tüketilen besinler ile bir olarak ciddi bir sivilce alt yapısı oluşturabiliyor! Bu konuya örnek verecek olur isek, film izlerken yudumlanan bira ve yanında tüketilen kuru yemiş olacaktır. Bira, genellikle kuru yemiş ile birlikte tüketilen bir içecek olduğu için, meze tadında ve sıradan bir içecek gibi görünür çoğu yerde. Bağımsız bir alkoldür sanki. İnsanların ne denli bira tükettiğini inceleyecek olur isek, günde hemen hemen birkaç tane tüketen insanlar olduğu kadar, haftada birkaç tane tüketen insan ve ayda birkaç tane tüketen insan gibi seçenekler olmaktadır. Bu yüzden dikkat edilmelidir ki, bira ciddi derecede aşırı tüketilmedikçe pek sivilce yapmaz lakin, kuru yemişlerin yağı ve onların masumiyeti ile ortaya çıkar ise ciddi sorunlar yaratabilen bir içecek türüdür. Bu yüzden tüketimleri ayarında yapınız!

 

 

Ayarında Yapın, Sivilcelerle Boğuşmayın!

Ayarında tüketim tadında bir sunum yaparak, sizler için ideal tüketim değerlerini hesaplamayacağız değerli okurlarımız. Lakin hatırlatmamız gereken bir kaç nokta var ki, bira sade ve tek başına tüketilir ise pek bir sivilce oluşturmayacaktır. Fazla tüketilir ise, akciğerler için de bir sıkıntı nüksedebilir ve sivilceler akciğer ile ilgili bir durumdur. Yani paralel olarak birbirini destekleyen bu iki hastalığın en orta noktası, kontrollü bira içmekten geçiyor. Hiç içmiyor iseniz, şanslısınız!

 

 

Akne ve Sivilcelerin En Büyük Sorunu!

Akne ve sivilcelerin en büyük sorunu, keza kuru yemiş ile birlikte tüketilen biradan geliyor. Kuru yemiş, yapısı gereği yağa sahiptir ve ne kadar da kuru olursa olsun, o yemişlerin kavrulmadan önceki halleri yağın ne derece içinde olduğuna bir örnektir. Lakin doğal yollardan yaş olarak tüketirseniz, bir nebze azalacaktır ama en nihayetinde bu besinlerin tüketilmesi, kaçınılmaz bir şeydir. O yüzden dikkatli bir tüketici olmak, sivilce ve akne konusunda sizleri gayet olumlu bilgilere sahip yapacak ve gerekli tecrübeleri hızlı bir şekilde edinmenizi sağlayacaktır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bira sivilce (Akne) yapar mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık