Bel Ağrısına Kesin ÇÖZÜMLER

Bel Ağrısına Kesin ÇÖZÜMLER

Belimiz, vücudumuzu taşıyarak, kalçadan bacaklara aktaran ve aynı zamanda gövdemizin hareketli olmasını sağlayan yapıdır. Bu bölgemizde 5 adet omur ve bu omurlar arasında kıkırdak, eklem yapıları ve destek olan yumuşak dokular bulunur. Burada bulunan her bir yağının görevi vardır.

Bel bölgesinde hissedilen ağrılar ise; bel ağrısıdır. Çoğu insanda nükseden fakat bir hastalık olmayan sadece bir hastalığın habercisi olan bir rahatsızlıktır. Herkeste görülebilen bir rahatsızlıktır. Son zamanlarda ise, bel ağrısı ile baş etmeye çalışan kişi sayısı oldukça çoktur. İnsanda oluşan hastalıklar, bu belirti sebebiyle kendini göstermektedir. Tabi ki bu ağrıyı yaşayan insanlar öncelikle uzun zamandır mı yoksa kısa sürede yeni hissettiklerini tespit etmesi gerekir.

BEL AĞRISININ SEBEPLERİ

bel ağrısının sebepleri

Bel ağrısının çeşitli sebepleri olmakla beraber, günlük yaşantınızda yaptığın her türlü eylem bu rahatsızlığa sorun olarak gözükebilmektedir. Öncelikle bunu tespit etmek gerekir. Eğer siz günlük olarak ağır eşyalar taşıyorsanız, işyerinizde oturarak çalışıyorsanız sabit bir şekilde, hareketsiz bir işe sahipseniz ve bazı hastalıklar bel ağrısına sebep olabilir.

Yeni başlayan bel ağrılarında 12 hafta süren bir ağrı hissedebilirsiniz. Akut bel ağrısı diye geçen bu ağrılar, bir hafta içerisinde yapacağınız istirahat ve çeşitli lokal uygulamalarla iyileşme etkisi büyüktür. Bu ağrılar genellikle çoğu insanda yapmış olduğu yanlış eylemler sebebiyle oluşan mekanik bel ağrısıdır. Uzun süreli olan bel ağrıları ise; çeşitli hastalıkların habercisi olarak karşımıza çıkar. Kadın hastalıkları, ülser, iltihaplar, böbrek taşı, safra kesesi gibi hastalıkların etkilediği bölgedir. 3 aydan daha uzun süreli olan kronik bel ağrılarıdır. Romatizma şekliyle de kendisini gösterebilmektedir kimi zaman.

BEL AĞRISININ KESİN ÇÖZÜMÜ NEDİR?

bel ağrısının çözümü

İlk öncelikle yapılması ve bilinmesi gereken, bu ağrıya neyin sebep olduğudur. Daha sonrasında çeşitli eylemlerle çözümü mümkündür.

  • Ağır taşımayın.
  • Kilo almayın, sabit kilonuzu koruyun. Kilo fazlalığınız var ise de ideal kilonuza ulaşmaya çalışın.
  • Alçak yerlerde oturmaktan kaçının.
  • Uzun süre ayakta durmanız gerekiyorsa eğer ayağınıza destek alın.
  • Uzun süre aynı pozisyonda durmaktan kaçının, hareket edin.
  • Egzersiz ve spor yapmaya çalışın. Bunu günlük yaşantınıza yansıtın.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık