Basenler için Evde Egzersiz Önerileri

Resim bulunamadı

Basenler için evde yapacağınız egzersizler, sizin isteğiniz ve imkanlarınız ile sınırlı olacaktır. İmkan der iken, zamanlama anlamında ki imkanlarınız ön planda tutuluyor. Keza normal bir fitness salonunda yaptığınız egzersizleri, pek ala evde de yapabilirsiniz lakin yorgunluk ve sıkıntılar başlayabilir. Ama isteğiniz ve imkanlarınız bu duruma göre orantılı olur ise rahatlıkla işleminizi halledecek, egzersiz konusunda büyük başarılara ulaşabileceksiniz.

 

Egzersiz Örnekleri Nelerdir?

Evinizde yapacağınız egzersizler için öyle lüks makinelere bakmanıza gerek yok. Birkaç dumble ve şınav çekmek için kullanabileceğiniz ürünler sizin için önemli bir yol oluşturacaktır. Basenleriniz erimesinde ve sağlıklı bir basen oluşmasında önemli olan unsurlar şunlardır;

 

 

  • Basenin çalışma stili
  • Spor esnasında yapılan hareketler
  • Esneme hareketlerinin açıları
  • Ne kadar esnetebildiğiniz
  • Yağ oranları
  • Şık bir duruş ve dikkatli beslenme işlemi.

 

Bu ve bunun gibi maddeler, sizi disipline sokacak ve kaliteli çalışmalar için gerekli adımları atmış olacaksınız. Tam da bu esnada sunulan egzersizlerin arasında, basen eritme ip uçları da bulunuyor aslında. Çünkü basen ve kalça yağlanması sonucunda oluşan selülitler, pek çok insanı rahatsız ediyor. İyi bir egzersiz programı ve diğer beslenme işleri haricinde kaliteli bir egzersiz yapar iseniz, rahatlıkla basenlerinizi eritebilirsiniz. Öncelikle, direnç konusundaki egzersizleri yapmalısınız. Direnciniz ne kadar güçlü ise, o kadar rahat bir şekilde bu işlemi yapabileceksiniz. Mesela gurup çalışmaları ile spor salonlarına gidiyor iseniz, bu tarz sıkıntıları rahatlıkla halledebilirsiniz. Lakin, disiplin ve uyumlu çalışma oldukça önemlidir. O yüzden, sadece güçlü bir şekilde çalışmaya bakmalısınız. Evinizde farklı pozisyonlar ile bizzat basen bölgelerinizi çalıştıran hareketlere odaklanmanızı öneriyorum. Çünkü işe giderken, yahut gün içinde bir caddede farklı bir iş yapar iken yürüyoruz ve bu işlem uzun vadede çok faydalı. Lakin, dikkatli bir şekilde kendimize özen gösterir isek, bu egzersizlerin basen konusundaki kalitesi ortaya çıkacaktır. İnanın ki, çıkan sonuçlara siz de şaşıracaksınız.

Asla kendinizi aç bırakmayın ve böyle bir rejime ulaşmayın. Yağlı yiyeceklerden de oldukça uzak durmanızı öneriyorum. Özellikle abur cubur besinlerin tüketilmesinden kesinlikle uzaklaşmanız gerekiyor. Psikolojik olarak başaracağınıza olan inancınız artsın. Egzersiz yapma aşamasında yorulmayın ve düzenli olarak yapmış olduğunuz egzersizleri tekrar edin. Bu sayede gayet kaliteli bir şekilde egzersizinizi yerine getirmiş olacak ve gayet etkili çalışmalar adına kollarınızı sıvamış olacaksınız. Hem günübirlik çalışmalar ile basenlerinizin erimesi daha da hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Basenlerinizi iyice forma soktuktan sonra, o şekilde bırakmamalısınız. Düzenli ve sürekli olarak spor yapmaya devam etmelisiniz. Tüm günün yorgunluğu ile gelen sıkıntılı hareketler, sizlerin daha rahat bir şekilde motive olmasına zemin hazırladığını düşünüyorum. Tüm gün iş yerinde yoruluyorsunuz ve evinize gelince egzersiz yapmak daha da eğlenceli bir hale geliyor.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Basenler için Evde Egzersiz Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık