Bademcik Ağrısı Geçirmek İçin Ne Yapılabilir?

22 Haziran 2014
Resim bulunamadı

Özellikle mevsim değişimleri genel olarak insanların hastalıklara yakalandıkları ve bu hastalıklarla mücadele ettikleri dönemler olarak gösterilir. Bu dönemlerde hasta olmadan hastalıklara karşı koyma durumumuz var ise aslında en doğru şeyi yapıyoruz denebilir. Çünkü erken teşhisten daha iyi bir şey var ise o da hasta olmadan alınan önlemlerdir. Bu önlemler bizi hasta etmekten kurtardığı gibi hastalık süresince geçireceğimiz ve hiçbir şey yapmadan hastalığımızın geçmesini bekleyeceğimiz süreden de tasarruf etmemizi sağlayacaktır. Bu noktada bu tasarruf aslında en büyük kar olarak düşünülmelidir. Eğer vaktiniz değerli ise hasta olmadan gerekli önlemleri alıp hasta olup kayıp edeceğiniz zamanı böylece en baştan kazanabilirsiniz.

Özellikle bahar ayları değişimlerinde havaların da etkisiyle bir çok insan boğazından şikayetçi olur. Boğazımızdan şikayetçi olduğumuzu yutkunma sorunu yaşadığımızda ve yanma olduğunda anlarız. Genel olarak da bu yanma ve yutkunma sorunu aslen bir kaynaktan gelen bir sorundur. Bu kaynak herkesin de bildiği gibi bademcik dediğimiz, gırtlak bölgemizde o bölgeyi enfeksiyondan koruyan ve bu bölgenin sürekli işler bir vaziyette tutulmasını sağlayan kendi küçük ve işlevi büyük olan bir parça olan bademciktir. Bademcik bulunduğu bölgeyi enfeksiyondan korurken kendisi enfekte olabilir ve bu yutkunma zorlukları ve ağrılar genel anlamda bademcikten kaynaklanır. Bademcik alınması diye çok yaygın olan bir operasyonun bu kadar yaygın olma sebebi çok yoğun yutkunma ve yanma problemlerinin yaşanmasıdır.

Bu noktada bademcik ağrısını geçirmek için ne yapılabilir sorusuna verilecek yanıtlar net ve basittir aslında. Çünkü bu tip enfeksiyon durumlarını engellemek ve sona erdirmek için aslında yapılacaklar basittir. Antibiyotik tedavisi en klasik ve bilinen tedavidir. Bunun yanında boğaz spreyleri ile bölgedeki enfeksiyon temizlenebilir. Boğaz pastili dediğimiz şeker görünümlü ancak ciddi birer ilaç olan çözümü de denemek mümkündür. Tüm bu önlemler alındığında söz konusu ağrı kısa bir zaman içinde geçecek ve bademcik eski sorunsuz haline dönecektir.  Özellikle dediğimiz gibi mevsim değişikliklerine dikkat edilmeli ve bu konuda önlemler alınmalıdır. Aksi takdirde ağrılı günler sizi bekler.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bademcik Ağrısı Geçirmek İçin Ne Yapılabilir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık