Bademcik Ağrıları İçin Bitkisel Kür ile Evde Tedavi

13 Ocak 2016
Bademcik Ağrıları İçin Bitkisel Kür ile Evde Tedavi

Bademcik ağrıları birçok kişinin kabusu olabilir. Genellikle antibiyotik ilaç kullanımı gerektiren bağdemcik iltihaplanmalarında, daha hafif vakalar için evde uygulanabilecek bitkisel kürler kullanmanız mümkün. Hemen doktora koşmak yerine, kendiniz ve çocuklarınız için evde basit yöntemler uygulamanız mümkün. Bademcik şişmesi ve boğaz ağrıları için oldukça etkili olan bitkisel kürlerin yapımı da oldukça kolay. Peki bademcik ağrılarına iyi gelen bu bitkisel kürler neler?

Bademcik Ağrıları İçin Bitkisel Kürler

Bademcik ağrıları, bademciğin işlevinden kaynaklanan bir sorundur. Bademciklerin görevi, ağıza giren zararlı mikroorganizmaları filtrelemektir ve fazla mikrop ağıza girdiğinde bademcik ağrıları ve iltihaplanmalar oluşur. Özellikle kış aylarında gerçekleşen bu durum için evde bitkisel çözüm önerileri mevcuttur. Çocuklarda daha fazla görülen bu sorun için bitkisel bir kür tarifi veriyoruz. Bu kür için: bir dardak kaynamış suya, bir poşet adaçayı ve 2 tane ebegümeci yaprağı atın. Karışımın demlenmesi için 10 dakika bekleyin.

Daha sonra bu çayı süzerek ılınmasını bekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu kür ile günde 3 kez gargara yapın. Eğer kürü küçük çocuğunuz için uygulayacaksanız ve gargara yapamayacak yaşta ise, çay kaşığı ile kürden bir miktar çocuğa içirebilirsiniz. Bu kür, hafif bademcik iltihaplanmaları olan kişiler için oldukça etkilidir. Daha kötü durumda bir bağdemcik iltihaplanması sorununuz varsa, uygulama sayısını arttırarak günde 6-7 kez gargara yapabilirsiniz. Bu kür yaklaşık bir ay süresince kullanılır. Daha sonra uygulama süresi iki günde bir olarak değiştirilir. Bu gargaranın etkisini daha a yoğunlaştırmak isteyenler, bir ay boyunca her gün 1 süzme poşet adaçayı demleyerek içebilirler. Bademcik iltihaplanmalarını azaltmak için asitli içecekler ve sigaradan da uzak durulması gerekir. Aksi taktirde sürekli devam eden ve bir türlü iyileşemeyen boğaz ağrıları ve bademcik iltihaplanmaları yaşayabilirsiniz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bademcik Ağrıları İçin Bitkisel Kür ile Evde Tedavi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık