Antep fıstığı Sivilce (Akne) Yapar mı?

23 Şubat 2014
Resim bulunamadı

Antep fıstığının sivilce yapma durumu ile ilgili, pek çok bilgi ortalıkta dolaşıyor iken bunların hangisi tam olarak doğru, yahut hangisi tam olarak işlevsel, bunları öncelikle iyi bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Medikal Tedavi olarak sunduğumuz pek çok bilgi için, güncel ve kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. Siz değerli takipçilerimizin de arayışlarına gayet etkin sonuçlar üretecek olan bu bilgilerimiz için, yazının devamını okumaya devam ediniz!

 

 

Antep Fıstığı İçeriği!

Antep fıstığının içeriğinde, birçok farklı mineral ve vitamin bulunuyor. Ülkemizin hemen hemen en çok beğenilen kuru yemişleri arasında yer alan antep fıstığı, çiğ olarak sunulmasının yanında, kuru, kavrulmuş, tuzlu, çifte kavrulmuş ve benzeri gibi modelleri ile satışa sunulmaktadır. Damak tadı olan pek çok insanın, bu çeşitler arasından yaptığı seçim, tüketim türünü de doğrudan etkilemektedir. Ülkemizin doğu bölgelerinde yetişen bu kuru yemişin faydaları da oldukça fazladır. Öksürüğü keserek, göğsü yumuşatma etkisine sahip olan bu kuru yemiş, safra kesesi sancılarını dindirme konusunda oldukça etkili bir üründür. İnce bağırsakta oluşan şeker emilimini de düşüren bu besin, kan şekerini de düzenler. Cinsellik konusunda da istek artırıcı bir içeriğe sahip olan bu besinin en büyük bombası, bedeni ve zihni güçlendirmesidir. Kalp ritmi konusunda da gayet etkili sonuçlar yaratan bu kuru yemiş, kalp hastalığı riskini de ortadan kaldırmaktadır. Böbrek taşlarının düşmesinde etkili olan bu besinin, akciğer iltihaplarını da çözdüğü bilinmektedir.

 

 

Bu Kadar Güzel Olmasına Karşın, Antep Fıstığı Sivilce Yapar Mı?

Bu besinin bu kadar faydası var. Üstüne bir de sivilce mi yapıyor diyor iseniz, yazımızın devamı sizi bekliyor! Antep fıstığı, genel anlamda yağ içerikli bir kuru yemiş türüdür. Doymuş yağ oranına sahip olan bu besin, bünyeniz ile de orantılı olarak işlev sunar. Yani eğer nazik ve hassas bir bünyeniz var ise, sivilce çıkması konusunda elbet bir şeyler olacaktır. Alerjiniz var ise keza, antep fıstığı bu konuda da büyük bir hız katacaktır alerjinizin nüksetmesine. Lakin düzenli bir tüketim yapıyor iseniz, örneğin günde 10 ile 15 tane arası yiyor iseniz, pek sivilce yapmayacağı bilinen bir kuru yemiştir antep fıstığı. Lakin tüketim işleminiz dengesiz bir hal alır ise, mesela alkol ile birlikte sık sık tüketir iseniz, yahut cips ve kola ile birlikte tüketir iseniz, atılmayan yağlar aracılığı ile bol bol sivilce yapacağı bilinen bir gerçek olarak sunulmaktadır. Gereğinden fazla antep fıstığı tüketmemeniz tavsiye edilir. Bu bir doyma besini değil, bir aparatiftir. O yüzden zevkini almaya bakınız ve fazlasından kaçınınız. Ne de olsa hemen hemen her zaman bulabilir, rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ama sağlığınıza dikkat etmeniz, sizin için önemli olacaktır.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Antep fıstığı Sivilce (Akne) Yapar mı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık