Alt Karın Çalıştırma Egzersizleri

Alt Karın Çalıştırma Egzersizleri

Karın bölümü, vücudun en kolay yağlanan bölümlerinden biri. Fakat bunun yanında da kolay kaslanan bir kısım. Karın kası yapmak için spor salonlarına gitmeye pek de gerek kalmıyor. Evde yapabileceğiniz basit egzersizler sayesinde istediğiniz kaslı karın görünümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca çok yer kaplayan, büyük spor aletlerine de ihtiyacınız yok. Biraz egzersizin ve takviye bir diyet sayesinde karın yağlarınızdan kurtulmanız mümkün.

Karın Egzersizleri

Karın egzersizleri oldukça basit egzersizler arasında yer alıyor. Evde forma sokabileceğiniz karın kasları için en etkili hareketlerin başında mekik geliyor. Mekik hareketleri hem üst hem de alt karın kaslarını çalıştıran bir egzersiz. Mekik hareketini daha da etkili hale getirmek için mekik esmasında dizlerinizi göğsünüze göre çekmeniz gerekir. Alt karın kası için en etkili egzersizlerden biri de bacaklar havadayken bisiklet sürme yani pedal çevirme hareketidir. Bunların yanında en etkili hareket ise leg lift adı verilen harekettir. Bu hareketi yapmak için sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi ensenizin altına ya da avuç içleri yere bakacak şekilde yanlara koyabilirsiniz. Daha sonra iki bacağınızı birden yukarı kaldırıp indirmelisiniz.

Alt karın bölgesini en çok çalıştıran ve en çok kas yapan hareket budur. Alt karın için bu hareketi yapmanız, aynı zamanda belinizin sağlığı için de önem taşır. Alt karın için bir başka hareket, daha basit ama etkisini uzun vadede göreceğiniz bir hareket. Bu hareketi yapmak için sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı hafifçe yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken bacakları tek tek hareket ettirmeniz gerekir. Yani önce sağ sonra sol bacağı kaldırmalısınız. Makas hareketi olarak da adlandırılan bu hareket etkili bir egzersizdir. Karın kası yapmak için bu hareketlerin yanı sıra diyet yapmalı ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz.

 

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Alt Karın Çalıştırma Egzersizleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık