Alkol Sivilce Yapar mı?

11 Şubat 2014
Alkol Sivilce Yapar mı?

Özetle söylemek gerekiyor ki, içeriğinde glukoz bulunan hemen hemen her içecek türü, sivilce yapmayı tetikleyen özel maddeler sahiptir. Keza söylemek gerekir ki, insanların en mühim şekilde de olsa alkol tükettiği bir gerçektir. Aslında düzenli bir tüketimde gerekli şeyleri yapar iseniz, pek etkileneceğiniz söylenemez lakin, masum olmayan şeyler var!

 

Nasıl Yani, Bira Sivilce Yapmıyor Mu?

Biranın sivilce yapıp yapmadığı pek araştırılan yahut üzerinde kafa patlatılan bir olay değildir değerli okurlarımız. Alkol konusunda, pek çok içeceğin içinde glukoz tatlandırıcılar bulunuyor. Bununla ek olarak, insanların bu tatlandırıcıları özenle kullandığı da biliniyor. Mesela çay içen pek çok insan, şeker yerine tatlandırıcı kullanıyor. İçinde glukoz olmayan, özellikle şeker hastalarının yahut bu hastalığa yaklaşan insanların tercih ettiği bu tatlandırıcılar, çoğu alkol türünde kullanılsa da özünde glukoz kullanılan pek çok içecek var. Bunlar sadece tek başına tüketildiği zaman pek bir etki etmese de, teşviken yanında tüketilen kuru yemiş türleri, ciddi derecede birleşiyor bu alkol içeriği ile ve sivilce oluşumu için zemin hazırlanmış oluyor. Bu sayede vücut direncini kısa süreli de olsa kaybedebiliyor. Akne ve sivilcelerin oluşumu, aslında önemli bir olay iken, insanların bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ciddi sıkıntı yaratabiliyor. Keza bira içeceği, hemen hemen çoğu şey ile birlikte tüketilebilen bir içecektir. Lakin tek başına tüketilir ise masum olarak bilinen bu içecek, yanında tüketilen gıdalar ile birlikte oldukça güçlü bir yağ ve şeker bombasına dönüşüyor! Bu da insanların sivilce telaşlarına hem ruhen, hem psikolojik olarak, hem de biyolojik olarak ciddi etkiler ediyor. Yani sözün özü değerli okurlarımız, alkollü içecekler sık sık tüketilmediği sürece (günde 3 öğün gibi bir rakamdan bahsediyoruz) pek bir etkisi olmayacaktır. Tabii bu sadece tek başına tüketilen içecek olarak söylenecek bir cümle. Ama yanında kuru yemiş ve benzeri şekilde besinler tüketiliyor ise, uzun vadede sivilcenin oluşmaması için pek bir neden yok! Hem akciğerlerin, hem de yağların atılamamasından kaynaklanan birikimin olumsuz etkilerinden birisi de, sivilce oluşumudur. Aynı şekilde akne oluşumu da bu tip birikimler sonucu oluşan bir olaydır!

 

Peki Neler Yapmalıyız!

Yapmamız gereken, düzenli bir tüketim organizasyonu izlemek olacaktır. Düzenliden kastımız, illaki tüketmek istiyor iseniz, bunu düzenli bir şekilde yapınız ve aşırıya kaçmayacak şekilde yağ oranlarını bildiğiniz ürünler üzerinden tüketiniz. Keza sık sık hemen hemen her türlü yiyecek ile birlikte bir tür içecek tadında tüketir iseniz, şüphesiz ki sivilce korkunuza biraz daha fazla destek eklemiş olacaksınız. Bu yüzden, bizim siz değerli okurlarımıza naçizane önerimiz, dikkatli ve sıhatli bir şekilde tüketim yapmalarıdır. Tabii alkol, normalde zararlı olan bir içecek olduğu için tavsiye ettiğimiz bir içecek değildir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık