Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilceler çoğunlukla ergenlik döneminde ortaya çıkan bir cilt problemidir. Bununla beraber ergenlikte oluşan bazı sivilceler bu sürecin tamamlanmasından sonra uzun süre ciltte kalmaya devam eder. Hatta bazı sivilceler ciltlerden tamamen iyileşmez ve sürekli olarak orada kalarak yeni bir hastalık oluşturmaktadır. Bu durumun sonucunda da vücutta lekeler ve çukur izleri ortaya çıkar. Sivilce tedavisi uygulanırken öncelikle ilaçla tedavi veya lazer teknolojisinden yararlanarak tedavi işlem uygulanır. Sivilcelerin tedavisinde uygulanan ilaçlar vücudun başka bir bölümüne zarar verebildiği için yan etkilerinden korunmak adına çok fazla tercih edilmemektedir. Daha çok doğal yöntemlerle tedavi etmek ve bitkisel ürünler kullanmak mantıklı olacaktır.

Sivilce Neden Olur

Ergenlik döneminde çokça ortaya çıkan sivilcelerin oluşmasının sebeplerinden bazıları şöyle söylenebilir:

Cilt yağının aşırı üretim yapması, ölü deri hücrelerini vücuttan dökülerek atılması, ve bakteri birikiminin çokça olmasından dolayı vücutta seviciler oluşur. Cildinizin üzerinde bulunan gözenekler ve deri hücreleri tıkandığı zaman ortaya sivilce denilen yapılar çıkar. Cilt gözeneklerinde bulunan yağ bezeleri cildi kayganlığı veren ve onu korumak görevini üstlenen bir çeşit yağ tabakası üretmektedirler. Bu yana oranı fazla bir şekilde üretime başlandığında vücut da sivilceden ortaya çıkar. Sivilcenin temizlenmesinden önce sivilce oluşmaması için bazı tavsiyeler vermek gerekir. Sivilceler aşırı Yağlı bir cilt yapılarında çokça ortaya çıktığı için cildin temiz tutulması ve sabah akşam olmak üzere sürekli olarak yıkanması gerekir.

sivilce neden olur

Sivilce Nasıl Temizlenir

Cildi kurutma yan yana dokusuna zarar vermeyen kremlerle vücutta sivilce çıkılabilir çıkabilecek yerlerin krem temizlenmesi gerekmektedir. Sivilcenin çoğunlukla tıkanan cilt gözeneklerinde ortaya çıkan bakteriler sebebiyle oluştuğu göz önünde bulundurulduğunda temiz bir ciddi sivilceler oluşmayacaktır. Sivilcenin temizlenebilmesi için eczanenizden alacağınız birtakım temizleyici kremler, limon, ve alkol içerikli ilaçları kullanmanızı tavsiye ederiz. Her ne koşul olursa olsun sivilcenin patlatılması ve bu gözeneklere dış etkenlerden herhangi bir zarar gelmesinin engellenmesi gerekmektedir.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık