Akupunktur Nedir Faydaları Nelerdir?

Akupunktur Nedir Faydaları Nelerdir?

Akupunktur Nedir?

Akupunktur, Doğu’da başlayıp Batı’da etkileri hızla devam eden bir tedavi yöntemidir. Tedavi bazlı olarak, ilk kez Eski Çin kaynaklarında ortaya çıkan bu yöntem, iğne batırma itibarı ile acıların azalması, hazların artması amaçlanan bir kült. Bu yolda, pek çok kaynaktan, pek çok bilgi edinen Uzakdoğu insanları, Akupunktur’u yüzyıllardır uygulamakta ve bundan yarar sağlamaktalar. Buna, kimi bilim adamı sözde bilim, kimi bilim adamı ise gerçek bilim diyebiliyor ancak bunun ayırdına varmak gerçekten zor. Günümüzde vücudun hassas noktalarını bulmak için yapılan her çalışma fiziksel ve bilimsel olarak karşımıza çıkıyor ancak iğnelerin acıyı alıp haz vermesi tamamı ile alternatif tıp ilgilisinin işi. Bu sebepten, günümüzde bile seçkin bilim adamları bu konuyu uzun uzadıya tartışmaktalar.

Akupunktur Kürü Nasıl Uygulanır?

Akupunktur kürü, belli amaçlar içerisinde uygulanan bir yöntem. Baş ağrısı, sinüzit, zayıflama, alerjen etkiler, sigara bırakmak gibi pek çok amaca hizmet eden ve bunlardan kurtulmanızı amaçlayan Akupunktur’u Eski Çin hanedanları tamamı ile rahatlamak amacında kullanırlarmış. Bugünlerde ise, pek çok kurtulamadığımız şeye etken bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Kür, iğneler aracılığı ile uygulanıyor. Akupunktur uzmanı doktorunuz, hassas noktalarınızı detaylı incelemeler akabinde bularak; bu iğneleri o hassas bölgelere yayıyor ve bu sayede beyne mesaj gönderme amaçlanıyor. Gönderilen mesaj genelde hissiyatı “köreltme” şeklinde oluyor. Bu hissiyat, sigara içmek, yemek yemek, sinir stres yapmak olabiliyor. Tedavi yöntemleri ve seansları, şikayetlere yahut şikayete göre değişmekle beraber, birkaç seans sürebiliyor.

Akupunktur kürü uygulama sonrasında şikayetçi durumdaki hastalara pozitif bir etki yayması ile biliniyor. Özellikle sigara bırakmak amacı ile kullanılan bu tedavi yönteminde beyne yüklenen haz ve mutluluk salgıları sigara içme isteğinizin köreltilmesindeki etken ve ana durumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Akupunktur Kürü Nelere İyi Geliyor?

Akupunktur, genel itibarı ile hemen her şeye iyi gelebilecek bir bilimsel yöntem. Ancak, bunun Türkiye dalındaki uzmanları genelde sigara bıraktırmak amacı ile bu yöntemi öğrenen doktorlardan oluşuyor ve Türkiye’de genelde sigara bıraktırmak dışında yapılacak bir akapunktur tedavisi yok. Ancak, psikolojik rahatlamadan tutun da, sinüzit, baş ağrısı, zayıflama, bölgesel olarak zayıflama, herhangi bir el alışkanlığı ve benzeri tipteki hemen her şeye akapunktur tedavisi uygulanabiliyor.

Akupunktur ile Sigara Bırakmak

Akupunktur ile sigara bırakmak özellikle ülkemizde en yaygın tedavi yöntemlerinden biri. Kulağa yapılan muayene sonucunda, hassas bölgelerin tespit edilmesi itibarı ile yerleştirilen iğneler; sizin sigara bağımlılığınızı körelttiği gibi aynı zamanda sizlere rahatlık, huzur gibi hisler yüklüyor. Beyne yollanan bu mesajlar, zamanla size; sigara içmenize ihtiyaç duymayacak şekilde bir programlama yaratıyor. Beyin fonksiyonlarınızın doğru ve düzgün çalışması adına sistematik bir şekilde yapılan bu oturumları birkaç kez yaparsanız, sigaradan tamamı ile kurtulabilmeniz mümkün.

Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama

Akupunktur’un ülkemizde bu kadar tutulmasının bir ikinci nedeni elbette bölgesel zayıflama olarak biliniyor. Kadınların özellikle kadın bölgesinde zayıflama istekleri, maalesef spor ve benzeri işlerle kolay olarak yapılabilecek bir durum olmuyor. Bu durumda, alternatif tıp denilen işlemler gündeme alınıyor ve Akupunktur, bunların başı. Akupunktur tedavisi ile birkaç oturumda, hassas noktalar tespit edilerek vücuda işlenen mesajlar akabinde, bölgesel bir zayıflama mümkün kılınabiliyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey elbette yetkin bir Akupunktur merkezi bulmanız. Aksi durumda, farklı noktalara temas eden iğne yahut uv ışınları, tarafınıza boşa masraf ve zayıflamayan bir karın olarak geri dönebiliyor.

Akupunktur ile Alerji Tedavisi

Akupunktur ile yine alerjen yönlerinizi köreltmenizi sağlayacak tedaviler yapılabiliyor. Hassas noktalarınızın bulunması itibarı ile beyne yollanan mesajlar aracılığı ile köreltilen bu alışkanlık ve hassas etmenler; alerjen yönlerinizi de otomatik olarak ortadan kaldırabiliyor. Elbette, ağır alerjiler için pek de akıl karı olmayan bu tedavileri, alışkanlık bağlamındaki alerjiler için kullanabilmeniz ve uygulatabilmeniz mümkün.

Akupunktur ile Alışkanlık Tedavisi

Akupunktur tedavisi ile belli başlı pek çok şeyi önleyebildiğiniz gibi; el kol alışkanlıklarınızı da beyne verilen mesajlar dolayısı ile önleyebilmeniz mümkün. Yapılan araştırmalar, doğru yerlere yapılan müdahaleler akabinde beyne yollanabilen mesajın oldukça net ve alışkanlıkları önleyebileceği yönünde karşımıza çıkıyor. Özellikle kaynağı bilinmeyen ve kurtulması zor alışkanlıklarınız için, Akupunktur tedavisi denenebilir.

Akupunktur Fiyatları Ne Kadar?

Akupunktur fiyatları, günümüzde oldukça trend olan bir tedavi şekli olduğundan özellikle zayıflama oturumlarında oldukça fazla. Ancak, bu durum elbette kilonuza, durumunuza ve gittiğiniz merkeze göre değişebiliyor. Genel olarak her seans, 50 – 150 TL arasında değişmekte. Kaç oturum süreceği de doktor tarafından belirlendikten sonra fiyat alabiliyorsunuz.

Sigara bırakma tedavilerinde ise genelde tek oturumda biten tedaviler olarak bilinen bu yöntemin seans başına yine 50 – 150 TL olduğunu bilmekteyiz. Ancak, zayıflama seansları kadar fazla olmayacak bu durumun, sizlere fazla masraf çıkarmayacağını da bilmenizi isteriz.

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz

AŞAĞIDAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.

Akupunktur Nedir Faydaları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık